Lista zespołów zakwalifikowanych zo Konkursu podczas XIII Edycji Festiwalu Wielki Ogień Im. M. Kubasińskiej

 

6BM

Biegun Zachodni

BlackJob

Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów

Inclusion

Jurajski Oddział Bluesowy

Lampky

Maichero

Mitch

My Own waste land

Rainforest

Rif

Stonage Full Of Sun

TeasR

The Kroach

Voda trio

Wij

Ghetto

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XIII Festiwal Wielki Ogień


Im. Miry Kubasińskiej


13,14 lipca 2019


Amfiteatr, Park Miejski


Ostrowiec Świętokrzyski

 

 

 

Zgłoś się do udziału w Konkursie Młodych Wykonawców

 

REGULAMIN

 
PDF  Array Drukuj Array

 Ostrowiec Św., 11 lipca 2010 r.

Protokół z obrad Jury

IV Festiwalu Bluesowo – Rockowego im. M. Kubasińskiej

„Wielki Ogień”
Jury w składzie:
Włodzimierz Kiniorski
Ewa Uryga
Piotr NalepaPostanowiło przyznać:

- I nagrodę dla zespołu Wolna Sobota w wysokości 6.000,00 PLN

- II nagrodę dla zespołu Cinemon w wysokości 4 000,00 PLN

- Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru M. Kubasińśkiej dla zespołu    PERIHELLIUM w wysokości 4.000.0 PLN

A także 4 wyróżnienia:

1.   dla najlepszego muzyka harmonijkarza Marcina Dyjaka w kwocie 1.500,00 PLN
2.   dla najlepszego wokalisty - Ernest Staniaszak  z zespołu AMNEZJA w wysokości 1.500,00 PLN
3.   dla osobowości artystycznej  - Damiana O’Hara z zespołu PURPURE DRAPE AKA PURPUROWI w wysokości 1.500,00 PLN
4.   dla rokującego nadzieję zespołu Jack Knife nagroda w wysokości 1.500,00PLN
 
Jury PDF  Array Drukuj Array

 

JURY KONKURSU MŁODYCH WYKONAWCÓW

 

Ewa Uryga


Urodziła się w Bytomiu i już od najmłodszych lat śpiewała jako solistka szkolnego zespołu muzycznego „13-stka”. Studia ukończyła w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw Band i zespołem Amenbend Andrzeja Cudzicha a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers.

Oprócz pięciu autorskich płyt: "The colours of soul", "Running for my life", "Ballads for Ella" "This music touches my soul" oraz „I’ll trust You Lord” (patrz dyskografia) brała udział w realizacjach dwunastu innych autorów współpracując z Włodzimierzem Nahornym, Markiem Bałatą, Lorą Szafran, Mieczysławem Szcześniakiem, Anną Marią Jopek, Zbyszkiem Lewandowskim, Zygmuntem Jakubkiem, Piotrem Baronem, Markiem Napiórkowskim, Tomaszem Grabowym, Marcinem Gawdzisem, Sławomirem Rosiakiem, Marc Soskinem, Harvie Swartzem oraz Piotrem Wojtasikiem, Markiem Dyktą, Adamem Buczkiem, Zbigniewem Jaremką.

Zainteresowania dużymi formami wokalno instrumentalnymi zaowocowały występami w Oratorium Oświęcimskim i Oratorium Beskidzkim, pt. „Gość Oczekiwany” Janusza Kohuta, Oratorium Wielkanocnym, pt.: „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza ze słowami Ernesta Brylla razem z Alicją Majewską, Markiem Bałatą, Jackiem Wójcickim i Zbigniewem Wodeckim. Następnie w „Missa Gospel’s” wspólnie z M. Bałatą, O.  Szomańską, Spirituals Singers Band i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej im. W. Lutosławskiego.

Zagrała rolę Wellmy Kelly w musicalu „Chicago” i Los w musicalu „Zorba” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali m.in. „Opole 80” (w koncercie Debiuty III nagroda) „Zielona Góra 79 ” (wyróżnienie) „Zielona Góra 80 ” (Srebrny Samowar), II nagroda na XVII Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu a także II nagrody na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham w Szwecji. W czerwcu 1999 roku wzięła udział w konkursie „Premiery” w Opolu w duecie z Januszem Szromem uzyskując IV miejsce w głosowaniu audiotele.

Ponadto brała  udział w krajowych festiwalach jazzowych m.in. Gdynia Summer Jazz Days, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jambore, Old Jazz Meeting, Jazz Fair i Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel.

Ostatnie projekty – „Love songs” i „I’ll trust You Lord” zaaranżowane na sekcję jazzową i orkiestrę zaowocowały współpracą z teatrami i filharmoniami na terenie całej Polski.

Obok dużych form wokalistkę fascynują wysublimowane w brzmieniu koncerty kameralne dla niewielkiego grona słuchaczy.

Ewa Uryga co roku  utrzymuje się w czołówce wokalistek pism "Jazz Forum" oraz „Twój Blues”

 

Włodzimierz Kiniorski


Polski muzyk i kompozytor, grający m.in. na saksofonie. Twórca stylu Flap promującego eklektyzm muzyczny.

Początkowo związany ze sceną jazzową, Kiniorski zainteresował się muzykami etnicznymi. Grał m.in. z Normanem Grantem, Sony Robertson, Twinkle Brothers, zespołem Trebunie Tutki oraz z Kinior Orchestra, Stan d'Art, Young Power, R.A.P., Free Cooperation, Izraelem, Tie Breakiem, Mamadou Diouf.

Współpracuje z wieloma teatrami, m.in. z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Teatrem im. Witkacego w Zakopanem.

 

Piotr Nalepa


Gitarzysta i kompozytor, syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Karierę rozpoczynał u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 r.

W czerwcu 2007 r. był współorganizatorem koncertu Breakout Festiwal w Rzeszowie, na którym także występował. Festiwal, dedykowany pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, okazał się dużym sukcesem, był także emitowany przez telewizję. W 2008 r. odbyła się jego kolejna edycja.

Od 2007 roku rokrocznie zasiada w jury Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W styczniu 2008 r. z okazji 40. rocznicy założenia grupy Breakout ruszyła trasa Piotr Nalepa Breakout Tour, w której muzykowi towarzyszy zespół Nie-bo oraz gościnnie Maciej Maleńczuk, z którym chęć współpracy wyraził przed śmiercią Tadeusz Nalepa. Do listopada 2008 r. odbyło się ok. 30 koncertów w ramach trasy Piotr Nalepa Breakout Tour (w tym kilka za granicą). Kolejne występy sa planowane na rok 2009.

14 sierpnia 2009 r. Piotr Nalepa wystąpił z grupą Nie-bo na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Koncert zoorganizowano z okazji 50-tej rocznicy polskiego rock-and-rolla, a dedykowany był ojcu polskiego big-beatu Franciszkowi Walickiemu, który skończył 88 lat.

W dniach 22-24 sierpnia w Cieszanowie odbyła się trzecia edycja Breakout Festiwal.

Piotr Nalepa współpracował także z innymi artystami, głównie jako kompozytor, m.in. Kasią Kowalską i Januszem Panasewiczem. Brał także udział w nagrywaniu muzyki do filmów Sposób na Alcybiadesa (1997) i Spona (1998).

 
info dla zespołów PDF  Array Drukuj Array
        

NOCLEG


- Dom Studenta
Ul. Gulińskiego 29
27 – 4000 Ostrowiec Św.
tel.: 512-447-114
tel.: 041-247-50-97
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://ds.wsbip.edu.pl/

 


mapa Ostrowca Św.  

 

http://www.ostrowiecnr1.pl/index.php?p=mapy


PKS Ostrwiec Św. S.A.

http://www.pksostrowiec.pl/

 

Każdy zespół powinien być na miejscu konkursu czyli w Parku Miejskim przy scenie w gotowości nie później niź na 2 godz. przed planowaną godziną występu.

 


RODO

No imagesStworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, multi domain hosting. Valid XHTML and CSS.