Koszaliński zespół ROADSIDE zwyciężył w konkursie towarzyszącym V Festiwalowi Bluesowo - Rockowemu im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień". Trzydniową imprezę, która po raz pierwszy odbyła się w nowym amfiteatrze w Parku Miejskim zakończył świetnie przyjęty przez tysięczną publiczność niedzielny koncert grupy ACID DRINKERS.

 

 

 

 

 


Acid Drinkers w ostrowieckim amfiteatrze - krótko, szybko i na temat  !

 

Po przesłuchaniu 18 zespołów jury w składzie: Piotr Stefański (NATURAL BEAT), Leszek Winder (KRZAK) oraz Martyna Jakubowicz (przewodnicząca) postanowiło przyznać pięć nagród  oraz dwa wyróżnienia. Przypadły one zespołowi MIDNIGHT BLUES z Lubina oraz Dawidowi Sławikowi, gitarzyście grupy ABSYNTH. Nagrodę dla najlepszego instrumentalisty przyznano Jakubowi Pałce, perkusiście zespołu CINEMON. Nagrody za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru patronki festiwalu Miry Kubasińskiej przypadły Sylwi "Suzi" Zielińskiej, basistce ćmielowskiej grupy SDL oraz grupie AMNEZJA. Trzecią nagrodę w konkursie głównym przyznano krakowskiej grupie CINEMON, która przed rokiem grając w innym składzie na IV Wielkim Ogniu zajęła drugie miejsce. W tym roku ta lokata przypadła warszawskiej grupie LEASH EYE (z ostrowczaninem i ostrowczanką w składzie). Główna nagroda pojechała wraz z bluesowym zespołem ROADSIDE do Koszalina.

 LAUREACI TRZECH GŁÓWNYCH NAGRÓD V WIELKIEGO OGNIA

Istniejąca od siedmiu lat krakowska grupa Cinemon na ubiegłorocznym IV Festiwalu „Wielki Ogień” zdobyła drugą nagrodę, lecz od tego czasu zmieniła nie tylko repertuar ale również skład i obecnie występuje jako trio. Tworzą je gitarzysta i wokalista Michał Wójcik, basista Kuba Tracz i perkusista Kuba Pałka. W 2011 r. Cinemon wrócił do swoich rockandrollowych korzeni rezygnując z poprzedniego rozbudowanego brzmienia. Obecne członkowie zespołu określają jako hałaśliwe, brudne i niedoskonałe, ale prawdziwe, szczere i organiczne. Zaprezentowali je już m.in. na koncertach w Norwegii.

 


Warszawska grupa Leash Eye to zwycięzca Antyfestu 2011, konkursu Antyradia promującego młode zespoły (zgłosiło się 326 kapel z całego kraju). W nagrodę wystąpiła na Sonisphere Festival jako support przed Iron Maiden, Motorhead i Mastodon.  Działa od 2009 r., kiedy to ukazał się debiutancki album „V.E.N.I”, który zebrał pozytywne recenzje m.in. w „Metal Hammerze”.  Od 2010 r. zespół pracuje nad drugim albumem „V.I.D.I” , który promuje singiel „ From Hell To Wyoming”. Leash Eye gra muzykę określaną jako vintage modern , przez co należy rozumieć solidne, gitarowe granie rodem z lat 70. ubiegłego wieku okraszone nowoczesnym brzmieniem, harmoniami organów Hammonda i nietuzinkowymi wokalizami. Zespół tworzą : Łukasz „Konar” Konarski, Marek „Marecki” Kowalski, Piotr „Voltan” Sikora, Arkadiusz „Opath” Gruszka, Sebastian „Seba” Pańczyk, Kasia Kowalska.


 

Zespół Roadside z Koszalina działa od 1998 r., w obecnym składzie od 2007 r. W ubiegłym roku nagrał debiutancką płytę i zagrał na festiwalu Blues Express w Zakrzewie. Członkowie grupy organizują w Koszalinie co roku koncerty poświęcone pamięci Tadeusza Nalepy ( w rocznicę śmierci artystycznego i życiowego partnera Miry Kubasińskiej). Po triumfie w ostrowieckim festiwalu w tym roku Roadside ma zamiar zaliczyć także Gdynia Blues Festiwal oraz Rawę Blues w Katowicach. Grupę tworzą : Sebastian Strycharczuk – perkusja i wokal, Krzysztof Kretkowski –gitara basowa, Bartosz Rogaliński – gitara i Szymon Kala – harmonijka ustna.

 


 


 


RODO

No imagesStworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, multi domain hosting. Valid XHTML and CSS.