PROGRAM:

13 LIPCA 2013 R.

  •  Godz. 13:00 – 18:00 KONKURS
  •  Godz. 20:00 THE TOOBES
  •  Godz. 21:30 ERIC GALES BAND

14 LIPCA 2014 R.

  •  Godz. 18:00  KONCERT GALOWY
  •  Godz. 20:30 JELONEK

 

The Toobes


- to muzyczna sensacja na Wschodzie. To zespół, który szturmem podbija Europę Wschodnią, ale zyskuje też coraz większe grono fanów na całym świecie. Nadal rzadko spotykana konfiguracja sceniczna, w której wiodący wokalista gra na perkusji, gwarantuje (poza wysokim poziomem muzycznym) również ciekawe show. The Toobes przypomina, czym powinien być prawdziwy rock'n'roll. Są tak energetyczni, zbuntowani, zadziorni i głośni, że podczas ich koncertów nie można oprzeć się chęci skakania, fruwania, krzyczenia i chodzenia na głowie. W ich muzyce mieszają się wpływy rock'n'rolla, hard rocka i punka. 

 


Eric Gales po raz pierwszy na trasie w PolsceEric Gales został już na początku swojej kariery okrzyknięty cudownym dzieckiem. Jego bezkompromisowe podejście do gitary oraz szybko wypracowany własny sty (będący wypadkową wpływów Alberta Lee oraz Jimiego Hendrixa) dały mu na początku kariery lokalną sławę w środowisku amerykańskich gitarzystów. Pierwsze płyty nagrał z bratem Eugene na basie. To Eugene nauczył Erica grać na gitarze, a ponieważ był leworęczny, nauczył praworęcznego Erica grać z wiosłem po lewej stronie. W zmogło to tylko porównania do Hendrixa, ale sam Eric oczywiście odcina się od tego, mówiąc, że Hendrix był „one and only” i nikt z gitarzystów nigdy nawet się do niego nie zbliżył jeśli chodzi o geniusz i prekursorstwo. Eric ma na swoim koncie 12 albumów i kilkadziesiąt gościnnych udziałów na płytach innych artystów oraz na różnych składankach. Jest dobrym znajomym Mike’a Varneya ze Shrapnel Records, z którym wspólpracuje i dla ktorego nagrał dwie płyty. W 2013 roku powstało nowe trio, które przybrało kształt supergrupy, ponieważ obok Gale’a grają tak dUg Pinnick na basie (ex – Kings-X) oraz Thomas Pridgen na perkusji (The Mars Volta). Nagrali bardzo energetyczną płytę zatytułowaną po prostu „Pinnick Gales Pridgen”. Do Polski Eric przybywa

w towarzystwie basisty Seltona Cole’a Juniora oraz – a jakże! – perkusisty Krzysztofa Zawadzkiego z Walk Away.

 

 

Michał Jelonek


muzyk – instrumentalista, specjalizacja - skrzypce, magister wychowania muzycznego

Nagrał 30 albumów współautorskich i ponad 50 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r'n'b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock WOŚP i inne. Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993-magazyn "Tylko Rock", 1994-Siedlce "Rock 94", 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 - magazyn "Teraz Rock", "Metal Hammer"  i inne). Kilkakrotnie nominowany do "Fryderyków". Wraz z zespołem "Ankh" odznaczony przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W okresie od 1993r.do 2013r. zagrał około 1900 koncertów w Polsce a także w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

 

 

 

 

 

13 – 14 lipca 2013 r.

VII Festiwal „WIELKI OGIEŃ”

Amfiteatr Park Miejski

Zgłoś się do Konkursu Młodych Wykonawców

 


RODO

No imagesStworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, multi domain hosting. Valid XHTML and CSS.