IX WIELKI OGIEŃ

10, 11, 12 lipca 2015 r.

Amfiteatr Park Miejski

 

Kolejna edycja Festiwalu przed nami!

11,12 lipca 2015 w ramach Wielkiego Ognia odbędzie się IX edycja Konkursu.

To już ostatnie chwile by zgłosić zespół do udziału!!!


!!! Pula nagród 22 TYS.!!!! 

10 lipca 2015 (piątek) – Kino Etiuda

 

 

Mira Kubasińska to legendarna postać polskiego bluesa i rocka. W tym roku mija 10 lat od jej śmierci. Krzysztof Jerzy Krawczyk – lider zespołu KGBand, z którym wokalistka koncertowała pod koniec życia i nagrywała płytę, postanowił,

w hołdzie artystce, zrealizować muzyczne widowisko przypominające jej postać i repertuar. W spektaklu, który odbędzie się 10 lipca 2015 w Kinie Etiuda, weźmie udział Grażyna Łobaszewska - znana wokalistka i kompozytorka.

Muzyka w spektaklu będzie organicznie powiązana z warstwą multimedialną (montaż klipów i fragmentów wypowiedzi Miry, zdjęć etc.). Opieki reżyserskiej nad przedsięwzięciem podjął się Piotr Bogusław Jędrzejczak – na co dzień człowiek teatru, ale też twórca kilku autorskich festiwali.

 

 

11 lipca 2015 (sobota) Amfiteatr, Park Miejski


 

 

Za oficjalną datę powstania zespołu CETI uważa się 12 października 1989 roku. Grupa założona przez najbardziej znanego ex wokalistę zespołu Turbo, Grzegorza Kupczyka oraz Marię "Marihuanę" Wietrzykowską i początkowo stanowiła dla Grzegorza odskocznię od muzyki  wykonywanej z Turbo i możliwość  realizowania  własnych pomysłów artystycznych wokalisty, jednakże po opuszczeniu macierzystego zespołu Grzegorz już całkowicie poświęcił się działalności solowej z towarzystwem zespołu CETI. Nazwę zespołu zaczerpnięto od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence).

Latem 2014 roku CETI podpisało nowy kontakt wydawniczy i powróciło do współpracy z największą w Polsce agencją i wydawnictwem muzycznym w dziedzinie rocka, hard rocka i metalu firmą Metal Mind Productions, która jest m.in. wydawcą "Brutus Syndrome"

3 listopada 2014 roku na rynek trafił nowy album zespołu BRUTUS SYNDROME, który zbiera znakomite recenzje , ktore ukazały się m.in METAL HAMMER, TERAZ ROCK w ANTY RADIO czy TRÓJCE.

 

 

 

 

 

12 lipca 2015 (niedziela) Amfiteatr, Park Miejski

 

 

 

 

 

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W ubiegłym roku świętowała 25-lecie swojej działalności Artystycznej.

 

 

We wrześniu 2014 roku, nakładem Universal Music Polska, Renata Przemyk wydała nowy, znakomity i ogromnie zróżnicowany album zatytułowany „Rzeźba dnia”. Wielu ta płyta zaskoczyła i na pewno nikogo nie pozostawiła obojętnym, zdobywając same pochlebne recenzje dziennikarzy i krytyków muzycznych. Według wielu z nich, jest to jedna z najlepszych płyt Artystki.

 

 


Koncert, z którym wystąpi Renata z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Artystka zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in.: „Babę zesłał Bóg”, „Kochana”, „Odjazd”, „Zero”, „Ten taniec” , „Bo jeśli tak ma być” oraz kilka piosenek z najnowszej płyty „RZEŹBA DNIA”. Na scenie Renacie towarzyszyć będą: Kamil Błoniarz [akordeon], Grzegorz Palka [gitary], Piotr Wojtanowski [bas], Sławek Puka [bębny] i Krzysztof Pająk [instrumenty klawiszowe].

 


RODO

No imagesStworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, multi domain hosting. Valid XHTML and CSS.