8 LIPCA – piątek

Kino Etiuda 

14:00   warsztaty muzyczne prowadzi Ornette z zespołem

14:00   Prezentacja sprzętu muzycznego firm: Baton Rouge, Klotz, König & Meyer

 

Prezentacja sprzętu muzycznego sponsorów nagród Konkursu Młodych Laureatów rozpocznie się w piątek 8 lipca o godz. 14.00 w Galerii Fotografii MCK (Kino Etiuda Aleja 3 Maja 6). Potrwa do 9 lipca do godz. 18:00

 

1.      Baton Rouge

http://www.batonrougeguitars.com/home.html

https://www.facebook.com/batonrougeguitars/?fref=ts


BR150123-Logo_Web

2.      Klotz

http://www.klotz-ais.com/?cl=1

https://www.facebook.com/klotzaise/?fref=ts

 

KLOTZinterfaces_300dpi_41mm_cyanlight


3.      König & Meyer

http://www.k-m.de/en/index.html

https://www.facebook.com/KoenigundMeyer/?fref=ts


  KM_KoenigMeyer_Logo_1c(1)

 

Amfiteatr 

18:00    Paulina Lenda & KRUKI - koncert Laureata 2015


paulina i kruki

 

Czwórka muzyków tworzących formację „Paulina Lenda & Kruki” to przede wszystkim przyjaciele. Znają się długo, dzięki czemu na scenie rozumieją się bez słów i porozumiewają tylko za pomocą dźwięków. I tak, jak korzeniami muzyki rozrywkowej jest blues, tak i każde z nich zaczynało swoją przygodę z muzyką właśnie od tego gatunku. Twórczość zespołu można określić jako szeroko pojętą muzykę rockową z elementami blues­rocka, grunge'u i psychodeli. Rockowe brzmienie gitary, w połączeniu z funkowym basem, jazzującą, utrzymującą groove perkusją i wokalistką o niskiej barwie głosu i soulowym zacięciu ­ to właśnie Wilczyca i Krucza wataha.

 

­ Zdobywcy Grand Prix i specjalnej nagrody za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru patronki festiwalu na IX Festiwalu "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej

­ Zdobywcy I miejsca podczas III Międzynarodowego Festiwalu "Blues na Siewierskim Zamku"

­ Zdobywcy I nagrody podczas VIII edycji Festiwalu "Ścinawski Blues nad Odrą"

­ Laureaci Nagrody Specjalnej za najciekawsze wykonanie utworu T. Nalepy podczas XXV Festiwalu "Blues nad Bobrem"

­ Laureaci II miejsca w II edycji konkursu Discovered By Good Time Radio w kat. ROCK/Classic Rock/Blues

 

http://www.facebook.com/krukiband

http://www.facebook.com/paulinalenda

 

Paulina Lenda (wokal): 

wokalistka-autorka tekstów. Znana za sprawą głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Muzycznie w projektach solowych bardzo dużo czerpie z akustyki i muzyki folkowej (wśród Jej największych inspiracji podaje takich artystów, jak: Damien Rice, Susie Suh, Alanis Morissette, Ray LaMontagne, Noah Gundersen, Patti Smith, natomiast za niedościgniony wzór - Janis Joplin, dzięki której zakochała się w psychodelicznej muzyce/sztuce lat 70.). W 2008 r. została odkryta dzięki programowi "Mam Talent". W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki "Ready for love" z repertuaru India Arie. Ten szokujący występ tak dojrzałej 15. latki w telewizyjnym show pozwolił Jej na zderzenie się z muzycznym rynkiem w Polsce. 24.04.2014r. odbyła się premiera Jej debiutanckiej płyty "WOLF GIRL".

 

Piotr Krakowski (gitara): 

gitarzysta-samouk, grający muzykę rockową z elementami hardrocka, bluesa, fusion i funk, starający się jednak nie definiować i nie ograniczać, gdyż nadal poszukuje swojego własnego stylu, a w życiu miał niejedną muzyczną przygodę - od piosenki poetyckej, po muzykę country - grając na festiwalu w Mrągowie. Inspiruje się takimi geniuszami, jak Steve Vai, Richie Kotzen, Steve Lukather, czy Def Leppard. Gitarzysta pierwszego składu Honky Tonk Brothers, Cross Recydywy, czy Zakazu Wjazdu, na stałe grający na gitarze akustycznej z Pauliną Lendą (trasa "Wolf Girl", promująca debiutancki album). Zapalony wędkarz, zakochany w swojej nowej roli życiowej - spełniającego się taty!

 

Mateusz Chochołek (perkusja): 

uczęszczał do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W młodości zaczynał od bębnów etnicznych i muzyki afrykańskiej. Do grania na współczesnym zestawie akustycznym zainspirowała go muzyka jazzowa i tacy perkusiści jak Brian Blade, Steve Gadd, Dennis Chambers, Jeff Balard, Dave Weckl, Manu Katche. Na swojej muzycznej drodze, współtworzył projekty łączące muzykę około jazzową, hip-hopową i muzyką elektroniczną, pod wpływem twórczości Roberta Glaspera, Avishai Cohena czy Marka Guiliany z zespołem Now vs Now. Pierwsze kroki na scenie stawiał jednak grając bluesa, bo jak sam mówi odnajduje w nim emocje swojego serca i traktuje jako kolebkę współczesnej muzyki rozrywkowej.

 

Bartek Bednarz (gitara basowa): 

były uczeń Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (klasa Tomka Grabowego). Jako największego idola, podaje Jaco Pastoriusa. Grał w wielu projektach rockowych, funkowych, jazzowych, etno, a także hip hopowych, gdyż w muzyce najważniejsze dla niego jest, by nie ograniczać się gatunkowo i stale poszerzać swoje horyzonty muzyczne.

 

19:00    SZULERZY


Szulerzy"[...] jeden z najlepszych zespołów jakie widziałem na naszych scenach. Nikt u nas tak nie gra." Sławek Turkowski, Jazz Radio Warszawa

Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny miks bluesa i rock and rolla. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą i charyzmatyczną wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

Dyskografia Szulerów zawiera sześć płyt z autorskim materiałem, jak i niezliczoną ilość rożnego rodzaju składanek i antologii.

Grupa wystąpiła w 2012 r. w programie "Must Be The Music - Tylko Muzyka", dzięki któremu zyskała popularność wykraczającą poza sferę bluesa. W 2013 r. wystąpili podczas Jimiway Blues Festival. Zespół w ciągu 15 lat zagrał na Olsztyńskich Nocach Bluesowych (2005, 2006), Warsaw Blues Night (2005, 2006, 2010), Zakrzewo Blues Express (2004, 2007, 2011), Przeworsk Blues Festival (2006, 2009, 2011, 2014), Suwałki Blues Festival (2013), Toruń Blues Meeting (2003, 2004), Polish Boogie Festival 2014, Blues Nad Odrą 2014, Był Sobie Blues - Tarnów 2015, Lauba - Chorzów 2015, itd...

 

SZULERZY wzięli udział w nagraniu płyt w hołdzie dla Ryśka Skibińskiego - "TRIBUTE TO SKIBA" (2004, 2009, 2013-live), projekcie "POLISH BLUES SESSION" (płyta w 2009) oraz znaleźli się na wielokrotnie nagrodzonej "ANTOLOGII POLSKIEGO BLUESA" (części I, II i III) z udziałem najlepszych polskich bluesmanów.

 

dyskografia (albumy):

2003 r. CD "Bez ciebie" Blues Geek Rec.

2004 r. CD "Gra w piki daje wyniki" Flower Rec. (Jaromi&Szulerzy)

2005 r. CD "Pilnuj się!" Flower Rec.

2008 r. CD "Koniec tygodnia" Flower Rec.

2012 r. CD "Blues'n'roll" Flower Rec.

2014 r. CD "Życie zaczyna się w piątek" Blues Geek Rec.

 

Anna Niestatek - śpiew
Marcin Szulkowski - gitara

Jacek Karpowicz - harmonijka
Marek Wikarski - gitara basowa, kontrabas
Miłosz Szulkowski - perkusja

 

20:30      Chicago Organ Blues Band


Resident Band klubu Chicago Organ Jazz Blues Dzięki organizowanym w klubie Chicago Organ Jazz Blues jamsession, band skrystalizował się w Kielcach. To w nim, po latach styczności z największymi scenami bluesowymi w Polsce i zagranicą, przez prawie rok jego członkowie wspólnie pogłębiali swoją pasję do bluesa. Doceniając ogromną wagę festiwalu Wielki Ogień, postanowili właśnie tutaj zadebiutować przed publicznością. Organy Hammonda, które są siłą napędową grupy, nadają ich muzyce niepowtarzalny groowe i lampowe brzmienie. Głos wokalisty, wielokrotnie nagradzanego, od Rawy Blues po inne festiwale bluesowe, utrzymuje w napięciu emocje publiczności. Sekcja rytmiczna, jak lokomotywa na torach bluesowych, rozpędza gitarę solową do zawrotnych prędkości. A wszystko dopełnione harmonijkowym gwizdkiem zawiadowcy Chicago Organ Blues Band.

 

Klub Muzyczny „Perspektywy” 

22:00 Festiwalowy Jam

perspektywy

9 LIPCA – sobota

Kino Etiuda 

14:00   warsztaty muzyczne

14:00   prezentacja sprzętu muzycznego firm: Baton Rouge, Klotz, König & Meyer


Park Miejski 

15:00   „Akademia Ognia” działania artystyczne, warsztatowe, edukacyjne


Pragniemy uaktywnić całe miasto i skierować na uczestnictwo w Festiwalu. Zakładamy aktywny udział mieszkańców i współpracę instytucji miejskich. MCK przygotowuje szereg atrakcji aniumujacych dzieci, młodzież i dorosłych. Powstanie Akademia Ognia, skupiająca działania edukacyjne, warsztatowe, animacyjne, sportowe. STREFA DZIECI (zajęcia plastyczne, czytanie bajek, zabawy, kraina dmuchańców, taniec - warsztaty breakdane ) STREFA SPORTU (rozgrywki sportowe na wesoło ), POZYTYWNA STREFA (Joga w Parku Miejskim, Zumba w Parku Miejskim, GRY BEZ PRĄDU - Nieoficjalny Klub Fantastyki ), BEZPIECZNY PUNKT (akcje profilaktyczne), WARSZTATY (muzyczne, reporterskie).

 

Amfiteatr 

17:00  Konkurs Młodych Wykonawców


Festiwal stawia na: wspieranie ruchu muzycznego, promowanie młodych stażem zespołów, edukację poprzez dwudniowe warsztaty muzyczne, a także wymianę doświadczeń artystycznych pomiędzy młodymi, debiutującymi, a uznanymi zespołami bluesowymi i rockowymi. Ponieważ Festiwal adresowany jest do zespołów grających szeroko rozumianą muzykę bluesową i rockową, opierających się głównie na repertuarze własnym, głównym jego punktem jest Konkurs Młodych Wykonawców. Kwalifikacja uczestników odbywa się na podstawie wypełnionych kart zgłoszenia i nadesłanych płyt (lub wysłanych na maila Festiwalu festiwalwielkiogien@gmail) z trzema własnymi. Organizator zapewnia profesjonalne nagłośnienie, wzmacniacze instrumentalne i zestaw perkusyjny. Dla najlepszych zespołów wskazanych przez Jury ufundowane są nagrody w wysokości 17 000 PLN plus nagrody sponsorowane. Dla wszystkich zespołów konkursowych zorganizowane są podczas Festiwalu warsztaty muzyczne z zakresu gitary, gitary basowej, perkusji i wokalu. W poprzednich edycjach prowadzili je: Roman Puchowski, Artur Lesicki, Darek Ziółek, Natalia Brzozowska, Leszek Dziarek, Marcin Jar, Patrycja Gola, Ewa Uryga.

Zespoły konkursowe oceniać będzie Jury w składzie: Piotr Bogusław Jędrzejczak (dyrektor artystyczny festiwalu), Grzegorz Stępień Ornette, Andrzej Chochół

Oprócz nagród pieniężnych na łączna kwote 17 tys. na zespoły konkursowe czekaja:

1. wzmacniacz gitarowy
2. efekt basowy ufundowany przez Taurus Amplification 
http://www.taurus-amp.pl/

Taurus_logo

3. gitara elektoakustyczna producenta gitar marki Baton Rouge firma Reinhardt Bestacoustics

http://www.batonrougeguitars.com/home.html

https://www.facebook.com/batonrougeguitars/?fref=ts

 

4. 10 szt. wysokiej jakosci kabli muzycznych od poducenta okablowania scenicznego, firma Klotz

http://www.klotz-ais.com/?cl=1

https://www.facebook.com/klotzaise/?fref=tsunami

5. statyw dla wokalisty ufundowany przez producenta statywów i akcesoriów muzycznych, firma König & Meyer

http://www.k-m.de/en/index.html

https://www.facebook.com/KoenigundMeyer/?fref=ts

Dodatkowo zachecamy do obejrzenia sprzetu trzech ostatnich firm podczas prezentacji 8 i 9 lipca od godz. 14.00 w Galerii Fotografii MCK, Kino ETIUDA, Aleja 3 Maja 6

To jeszcze nie koniec niespodzianek....

W tym roku również publiczność wybierze swojego zwycięzcę! Na glosujacą publiczność czeka voucher weekendowy dla dwóch osób w Ranczo Sanna

www.ranczosanna.pl

 

20:30 Koncert Ornette i Przyjaciele. Koncert poświęcony Piotrowi Heaviemu Wrzosowskiemu.

Realizacja teledysku do utworu "Nie zapomnę" Ornette


ornette

 

9 lipca 2016 (sobota), drugiego dnia X edycji Festiwalu „Wielki Ogień” na scenie ostrowieckiego Amfiteatru zagra ORNETTE i Goście. Koncert będzie dedykowany Piotrowi Heaviemu Wrzosowskiemu. Wśród gości zagrają Andrzej Urny, Maciej Mąka gitara(CHEMIA), Marcin Dyjak harmonijka (najlepszy instrumentalista IV edycji „Wielkiego Ognia”), Marcin Bracichowicz gitara (SEN, Ex KRAMER IRA), Grzegorz Babisz (230volt), Joseph Merkel instrumenty klawiszowe (MAFIA), Andrzej Chochół, Monika Bożyk wokalistka (Ex KRAMER), Iwona Stańczak oraz niezmiennie Piotr Sokolowski gitary (ORNETTE, ZIYO) i Filip Woźniak perkusista (ORNETTE I reszta świata).

Podczas koncertu pojawią się kompozycje z autorskiej płyty ORNETTE oraz utwory legendarnej grupy Kramer nie zabraknie także wspomnień muzycznych Miry Kubasińskiej.

 

Koncert będzie rejestrowany na potrzeby teledysku do utworu "Nie zapomnę" z płyty ORNETTE ukazując Ludzi oraz uroki miasta Ostrowiec Świętokrzyski. Teledysk powstanie wsparciu finansowym Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Jarosława Górczyńskiego Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

ZAPRASZAMY na niezwykły koncert oraz do udziału w teledysku!

 

ornette

 

Grzegorz "Ornette" Stępień – jeden z najlepszych i z pewnością już legendarnych polskich gitarzystów basowych, od roku 2002 współtworzący jakże bogatą historie polskiego rocka w zespole Oddział Zamknięty.

Współpracował z tak uznanymi artystami jak: Krystyna Prońko, Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Kuba”Qubek”Weigel a od 2012 roku dołączył na stałe do składu BZYKoLOGY (krakowskiej super – grupy Piotra”Bzyka”Sokołowskiego ).

W 2013 roku Ornette zaczął pracę nad swoim autorskim – debiutanckim materiałem, którego stylistyka w prostej linii nawiązuje do najlepszych kanonów w historii rocka. Artysta podjął się nie łatwej roli kompozytora, autora tekstów i wokalisty a cała zawartość płyty ma być swoistego rodzaju kwintesencją dwudziestu lat pracy artystycznej. I tak z początkiem roku 2015 światło dzienne ujrzał singiel „Twarzą w twarz” a w sierpniu premierę miał drugi już singiel "Możesz zostać na noc".

Już w pierwszych dniach premiery utwory zdobyły wiele pozytywnych opinii i komentarzy. Pojawiły się również głosy, że płyta Ornette nie tylko będzie świeżym powiewem na rockowym rynku muzycznym ale również wielu zaintryguje.

„Możesz zostać na noc” utrzymywało sie w pierwszej dziesiątce " Anty Radia" i weszło do Play Listy Anty Radia. Obecnie w Turbo top od paru tygodni grany jest kolejny utwór "Baw Się ". Polskie Radio Kraków i Olsztyn chętnie sięgają również do piosenek z płyty Ornette. „Baw się” w Radio Plsztyn zajęło pierwsze miejsce na liście przebojów. Radio RDC często nawiązuje do utworu "Spowiedź” oraz "Nielegalny". Płyta bardzo pozytywnie odebrana przez dziennikarzy radiowych Radia Rzezów. Zespół został zaproszony do zagrania koncertu Live w Radio Rzeszów jesienią bieżącego roku. To bardzo pracowity rok w życiu artysty, który od ukazania się płyty zagrał ponad 22 koncerty w 4 miesiące łącząc pracę nad nowym materiałem z zespołem ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dramatyczne wydarzenia ostatniego czasu, czym była nagła śmierć członka zespołu ORNETTE , PIOTRA WRZOSOWSKIEGO znanego jako HEAVY, skłoniła lidera do zaproszenia muzyków, z którymi Piotr był związany artystycznie i nie tylko. Koncert poświęcony pamięci Piotra w 10 Rocznicę Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej odbędzie się 8 lipca 2016 r. w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. To będzie wyjątkowy koncert dla fanów Rocka, Bluesa i dobrej muzyki.

W nagraniach Płyty „Ornette” udział wzięli:

Grzegorz”Ornette”Stępień (vocal, bas)

Wojciech Fedkowicz (perkusja)

Piotr”Bzyk”Sokołowski (gitary)

Maciej Mąka (gitary)

Arek Kluczewski (gitara)

Piotr Dziki Chancewicz (gitara)

Marcin Dyjak (harmonijka ustna)

Adam Drzewiecki (Ppiano rhodes)

 

 

Piotr Heavy Wrzosowski  


Piotr-Wrzosowski

ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia, był również absolwentem kierunku wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Występował między innymi w zespołach akompaniujących Maryli Rodowicz oraz Sewerynowi Krajewskiemu. Był współzałożycielem powstałego w 1991 zespołu rockowego Kramer, z którym nagrał płytę pt. Tylko Ty wydaną w 1992. Po rozpadzie zespołu współpracował również z grupą Mafia, w której udzielali się jego koledzy z zespołu Kramer. W ostatnim okresie życia współpracował z zespołem Ornette. 

 

 

 

Andrzej Urny


urny

(ur. 30 listopada 1957 w Rudzie Śląskiej Kochłowicach) – polski gitarzysta rockowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Zaczynał grać w klubie Kwadraty w katowickiej Ligocie (1978-1979). Pod koniec lat 70. grał z Janem Janowskim w bluesowej grupie Irjan. Na początku lat 80 był gitarzystą zespołu Dżem (1980-1981). Z tym zespołem nagrał przeboje Paw i Whisky (jest także ich współkompozytorem). Następnie współpracował z zespołem Krzak (1981-1982). W latach 80. i 90. występował i nagrywał z zespołem Perfect (1982-1983, 1987, 1993-1994). Następnie grał i tworzył muzykę w zespołach: Svora (1984), Woo Boo Doo (1984-1985), Young Power (1986-1987), Chuligani (1987-1989), Czarne Komety z Południa (1992-1993), Kyks-Urny-Kawa-Skolik (2001) i Okitoki (2002). Współpracował z wieloma wykonawcami, m.in. z Urszulą Sipińską, Martyną Jakubowicz czy Józefem Skrzekiem.


Maciej Mąka

 

mąka

 

gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, kompozytor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Urodził się i wychował w Krakowie gdzie zamieszkiwał do 2008 roku, obecnie mieszka na stałe w Warszawie. Laureat konkursów gitary klasycznej oraz Galicja i Lidja Jazgar, Paulina Bisztyga. Akompaniował w programach: Must Be The Music, X-Factor, Śpiewaj i Walcz. Na stałe współpracuje z zespołem CHEMIA, CHYLIŃSKA, Maciej Balcar, współpracował z Edyta Górniak, Renatą Przemyk. 


Marcin Dyjak


dyjak

muzyk grający na harmonice ustnej, muzyk sesyjny, nauczyciel gry. Jego styl gry zdecydowanie łamie dotychczasowe stereotypy dotyczące harmonijki ustnej. Zaawansowane techniki gry, pozwalają na wszechstronne oraz różnorodne zastosowanie tego niepozornego instrumentu. Znakomicie opanował technikę overbending, która pozwala na grę w 12 tonacjach na harmonijce diatonicznej. Indywidualne nagrody: World Harmonica Festival (2013), Harmonica Bridge (2008, 2007), Wielki Ogień (2010), Bluesroads (2010), Ogólnopolski Festiwal "Hakam" (2001-2006, 2008-2010). Wielokrotnie występował m.in z takimi artystami jak: John Lee Hooker Jr., Michael "Patches" Stewart, Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Grażyna Łobaszewska; z zespołami Daddy's Cash, Oddział Zamknięty, Piotr Nalepa Breakout Tour oraz w wielu innych jako sideman. Uczestnik programów telewizyjnych oraz radiowych, takich jak: Koncert w Trójce - Daddy's Cash & John Lee Hooker Jr. (2013), Jaka To Melodia? (2012), Kawa czy Herbata? (2005).

 

Marcin Bracichowicz


Marcin Bracichowicz

polski gitarzysta rockowy, od 2003 do września 2015 roku członek rockowej grupy Ira. Znany także z występów w rockowym kieleckim zespole Kramer. Od grudnia 2015r. gitarzysta w zespole Sen. W 1991 roku w rodzinnych Kielcach założył wraz z Piotrem Wrzosowskim, Andrzejem Rajskim, Mariuszem Matyskiem oraz Rafałem Nowakiem rockowy zespół Kramer. W zespole śpiewała, oprócz Marcina także Monika Bożyk. Zespół początkowo intensywnie koncertował, często grając jako support grupy Ira. W 1992 roku grupa wydała swój jedyny krążek zatytułowany „Tylko ty”, który ukazał się nakładem firmy Top Music. Grupa rozpadła się w 1993 roku. W 1998 roku jako muzyk sesyjny wystąpił w roli gitarzysty na solowej płycie Gadowskiego zatytułowanej Artur Gadowski.16 kwietnia 2003 roku dołączył do zespołu Ira. Wystąpił razem z nim m.in. na debiutanckiej płycie Eweliny Flinty, gdzie zagrał w utworze Nadzieja. We wrześniu 2015 roku opuścił zespół z niewiadomych przyczyn. Jego miejsce zajął Sebastian Piekarek. Od listopada 2015 roku występuje w zespole Sen.

 

Tomasz Bracichowicz


 

mafia-joseph

 

muzyk rockowy, gra na instrumentach klawiszowych i gitarze. Jest także kompozytorem, oraz producentem muzycznym programów telewizyjnych (Duże dzieci, Mój pierwszy raz, Podróże z żartem, Przebojowe Polki, Sabat Czarownic, Kabaretowe wakacje z duchami, Kabaretożercy, Hit dekady, Daniec z gwiazdami). Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Absolwent Wydziału Historii Akademii Świętokrzyskiej. W latach 1988-89 występował w rockowym zespole IRA, z którym nagrał płytę IRA, wydaną w grudniu 1989 roku. Wystąpił gościnnie na płycie 1993 rok, grając w utworze Wiara na fortepianie. Wystąpił także gościnnie na jubileuszowym koncercie z okazji 15-lecia istnienia zespołu, który się odbył 25 września 2003 roku w radomskim amfiteatrze. Od 1992 roku jest członkiem i współzałożycielem zespołu Mafia z którą nagrał płyty: Mafia 1993, Gabinety 1995, FM 1997, Mafia 99 1999, Vendetta 2005 , Ten świat nie jest zły 2014. W latach 2009-2013 producent i kierownik zespołu Izabeli Trojanowskiej. W 2014 roku wydał z Mafią szósty album pt. "Ten świat nie jest zły".

 

Andrzej Chochół


Andrzej Cochol

 

wszechstronny muzyk grający głównie na gitarze, ale również na saksofonie tenorowym, gitarze basowej, perkusji oraz instrumentach klawiszowych. Ceniony kompozytor i aranżer. Założyciel legendarnej grupy jazzowej Stan d’Art oraz formacji Trouble Makers, Andrzej Chochół Cooperation i Mira Kubasińska Band. Z patronką Festiwalu Wielki Ogień występował w duecie w latach 2003-2005. Współpracował i nagrywał m.in. z Violin Meeting,Asocjacją Andrzeja Przybielskiego,Teatrem Performer,Orkiestrą Dni Naszych,Orkiestrą Świętokrzyską, Orkiestrą Nad Kamienną, Natural Beat Band oraz Studium Instrumentów Etnicznych.Nagrał pięć autorskich płyt ( „Andrzej Chochół Cooperation” w 1998 r., "Piosenki dla Niegrzecznych Dzieci" w 2006 r.,"Opowieści znad Kamiennej” w 2008 r., „Here We Go” w 2009 r.oraz "It's Great Again" w 2014 r.)  W ostatnich pięciu latach A. Chochół nagrał także dwa albumy z formacją Natural Beat Band („Stado” i "Avangarda"), a jesienią 2016 r. ukaże się płyta "357" zarejestrowana przez ostrowieckiego gitarzystę ze skarżyskim Studium Instrumentów Etnicznych. Andrzej Chochół od 1989 r. pracuje w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu świętokrzyskim, w tym czasie zorganizował 27 edycji festiwalu Zaduszki Jazzowe. Współpracował z Michałem Zduniakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Gembalskim, Krystyną Prońko, Włodzimierzem Kiniorskim, Jorgosem Skoliasem, Adamem Wendtem, Ewą Urygą, Leszkiem Dziarkiem, Grzegorzem Poliszakiem, Darkiem Ziółkiem, Maciejem Sikałą, Andrzejem Przybielskim, Billem Evansem, Mirą Kubasińską...

 

 

 

Monika Bożyk


Monika Bożyk

 

wokalistka, śpiewała w zespole rockowym KRAMER, z którym debiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1991 roku. W 1992 roku wraz z zespołem nagrała płytę Tylko Ty. Po 1993 roku koncertowała z Piotrem Wrzosowskim, muzykiem zespołu Kramer. Od 2001 roku śpiewała oraz współtworzyła w neo punkowym zespole TRUDY, z którym zagrała min na przystanku Woodstock w 2004 roku. Jednocześnie w 2002 roku wraz z Grzegorzem Degejdą założyła zespół LETKO, w którym śpiewa, współtworzy muzykę oraz jest autorką tekstów. W 2006 roku skomponowała ścieżkę dźwiękową do etiudy filmowej Krzysztofa Borówki- Siostry. W 2008 roku zespół wydał debiutancką płytę z dużą porcją elektronicznych brzmień oraz domieszką alternatywnych przestrzeni- Many Things. W 2009 r zespół zagrał min na Heineken Open'er Festival. Kolejna płyta to nieco odmienne ale wciąż elektroniczne klimaty pod nazwą Origami, wydana w 2013 roku. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który wciąż ewoluuje.

 

Filip Woźniak

 

wszechstronny perkusista, urodzony 13.1.1976 w Krakowie , absolwent Piątego Wydziału Jazzu i Muz.Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracuje lub współpracował m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Tatianą Okupnik, Januszem Muniakiem, Natalią Kukulską, Kubą Badachem, Dorotą Miśkiewicz, Tomkiem Szymusiem, Halinką Młynkową, Tadeuszem Nalepą, Natalią Przybysz, Teatrem Buffo, programami telewizyjnymi Idol, Mam Talent (sekcyjnie) pośród wielu innych.

 

Piotr "BZYK"


bzyk

 

Sokołowski to gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny oraz realizator dźwięku. Funkcjonuje w środowisku muzycznym od 20 lat. Współpracował z wieloma zespołami min Ziyo, Revolucją z Jackiem Dewódzkim, KSU, Ich Troje, Renatą Przemyk, Personelem i Totentanz, Samokhin Band. Jest autorem muzyki do musicalu "No bar" wystawianym w teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt.

 

Klub Muzyczny „Perspektywy” 

23:00   Festiwalowy Jam

perspektywy

 

 

10 LIPCA – niedziela

Park Miejski 

15:00   „Akademia Ognia” działania artystyczne, warsztatowe, edukacyjne

 

Pragniemy uaktywnić całe miasto i skierować na uczestnictwo w Festiwalu. Zakładamy aktywny udział mieszkańców i współpracę instytucji miejskich. MCK przygotowuje szereg atrakcji aniumujacych dzieci, młodzież i dorosłych. Powstanie Akademia Ognia, skupiająca działania edukacyjne, warsztatowe, animacyjne, sportowe. STREFA DZIECI (zajęcia plastyczne, czytanie bajek, zabawy, kraina dmuchańców, taniec - warsztaty breakdane ) STREFA SPORTU (rozgrywki sportowe na wesoło ), POZYTYWNA STREFA (Joga w Parku Miejskim, Zumba w Parku Miejskim, GRY BEZ PRĄDU - Nieoficjalny Klub Fantastyki ), BEZPIECZNY PUNKT (akcje profilaktyczne), WARSZTATY (muzyczne, reporterskie).

 

Amfiteatr 

15:00  Konkurs Młodych Wykonawców

dalsze zmagania konkursowe

 

18:00   „Gdybyś kochał, hej!” wspólne gitarowanie

 

Wspólne gitarowanie? Czemu nie!!!

Zapraszamy wszystkich chętnych z gitarą i nie tylko na Koncert Galowy 10 lipca godz. 18:00 do ostrowieckiego Amfiteatru. Wykonamy wspólnie najbadziej znany utwór Miry "Gdybyś kochał, hej!"

 

Gdybyś kochał, hej! – Breakout

Gdybyś lubił mnie choć trochę, hej E D A E
Gdybyś kochał jak nie kochasz mnie E D A E
Gdybyś nie był jaki jesteś E D A
Zechciał tak jak nie chcesz mnie D A E

Byłbyś wiatrem, a ja polem, hej
Byłbyś niebem, ja topolą, hej
Byłbyś słońcem, a ja cieniem
Gdybyś tylko zmienił się

Gdybyś nie śnił mi się w nocy, hej
Gdybyś dał mi wreszcie spokój, hej
Może bym ci darowała
Może zapomniałabym

Gdybyś lubił mnie...

                   E                                  D                                    A                                           E

      akord E        akord D            akord A                 akord E

 

18:30   Koncert Galowy

 

Laureatów X Festiwalu "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej poznamy po 18.30, kiedy to rozpocznie się koncert galowy. Pula nagród w Konkursie Młodych Wykonawców wynosi 17 tysięcy złotych, dochodzą do tego nagrody rzeczowe w postaci sprzętu muzycznego od firm sponsorujących festiwal (Taurus, Baton Rouge, Klotz, König &Meyer). W tym roku swojego faworyta wytypuje także festiwalowa publiczność uczestnicząca w głosowaniu,
a wylosowany szczęśliwiec otrzyma nagrodę w postaci weekendowego pobytu dwóch osób na Ranczu Sanna w Chełmżycy. Wielkim finałem dziesiątej odsłony Wielkiego Ognia będzie koncert Ani Rusowicz, zdobywczyni czterech Fryderyków, która ma na koncie dwie fantastycznie przyjęte płyty studyjne i jedną koncertową, zarejestrowaną podczas Przystanku Woodstock.

 

Należy dodać, że w tym roku wszystkie koncerty będzie prowadził jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy muzycznych, znany z wielu anten radiowych i telewizyjnych redaktor Marek Wiernik, a patronat nad trzydniową imprezą sprawują marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas i prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Po raz pierwszy w 10-letnich dziejach festiwalu przy jego organizacji ostrowieckie Miejskie Centrum Kultury korzysta z partnerskiego wsparcia Wytwórni Wydarzeń.


logo-black

 

 

20:30   Ania Rusowicz z zespołem, gościnnie Piotr Nalepa

 

ania


Lata 60-te i 70-te jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje , a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu.
Zapraszamy Was w bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz nowy singiel "Czy da się kochać".

 

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK , kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się statusem „złotych”. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. Ostatnio ukazała się jej płyta koncertowa z Przystanku Woodstock. Projekt Flower Power z Gośćmi cieszy się niezwykłym uznaniem.

 

nalepa

 

Piotr Nalepa karierę rozpoczynał u boku ojca, w którego zespole występował nieprzerwanie od 1993 r.

W czerwcu 2007 r. był współorganizatorem koncertu Breakout Festiwal w Rzeszowie, na którym także występował. Festiwal, dedykowany pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, okazał się dużym sukcesem, był także emitowany przez telewizję. W 2008 r. odbyła się jego kolejna edycja.

W latach 2007 – 2010 oraz 2012 zasiadał w jury Festiwalu Bluesowo-Rockowego im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” odbywającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W styczniu 2008 r. z okazji 40. rocznicy założenia grupy Breakout ruszyła trasa Piotr Nalepa Breakout Tour, w której muzykowi towarzyszy zespół Nie-bo oraz gościnnie Maciej Maleńczuk, z którym chęć współpracy wyraził przed śmiercią Tadeusz Nalepa. Do listopada 2008 r. odbyło się ok. 30 koncertów w ramach trasy Piotr Nalepa Breakout Tour (w tym kilka za granicą).

14 sierpnia 2009 r. Piotr Nalepa wystąpił z grupą Nie-bo na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Koncert zorganizowano z okazji 50-tej rocznicy polskiego rock-and-rolla, a dedykowany był ojcu polskiego big-beatu Franciszkowi Walickiemu, który skończył 88 lat.

W dniach 22-24 sierpnia w Cieszanowie odbyła się trzecia edycja Breakout Festiwal.

 

Piotr Nalepa współpracował także z innymi artystami, głównie jako kompozytor, m.in. Kasią Kowalską i Januszem Panasewiczem. Brał także udział w nagrywaniu muzyki do filmów Sposób na Alcybiadesa (1997) i Spona (1998).

 


RODO

No imagesStworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Theme, multi domain hosting. Valid XHTML and CSS.